DATARECOVERY: Hlavní stránka
PŘIHLÁSIT  Záchrana dát, obnova dát | DATARECOVERYAdatmentés, adatvissza | DATARECOVERYВосстановление данных, спасение данных | DATARECOVERYRecuperare de date, salvare de date | DATARECOVERYRikuperimi i të dhënave, shpëtimi i të dhënave | DATARECOVERYRécuperation des donées, restauration des donées | DATARECOVERYDatenrettung, Datenwiederherstellung | DATARECOVERYData Recovery, Data Rescue | DATARECOVERY
DATARECOVERY: Hlavní stránka

Pevné disky Seagate Barracuda XT

Společnost Seagate, přední světový výrobce pevných disků, dnes představil novou řadu pevných disků řady Barracuda:

Seagate Barracuda XT

Kapacita 2 TB představuje v současné době vskutku světový rekord. Vysoké diskové kapacity je dosaženo stejně jako u pevných disků jiných výrobců technologií kolmého zápisu, čtyř diskových ploten a osmi čtecích / záznamových hlav.

Špičkové rychlosti pak pevné disky Seagate Barracuda XT dosahují především diky vysoké rychlosti otáčení (7200 RPM), 64 MB diskové cache a novému diskovému rozhraní SATA 6 Gb/s NCQ (zpětně kompatibilní se SATA 3 Gb/s a SATA 1,5 Gb/s).

Vynikající výkonové parametry, rekordní disková kapacita a záruka na HDD v délce 5 let pak pevné disky Seagate Barracuda XT přímo předurčují k použití v NAS / RAID sestavách domácích uživatelů či menších firem a v aplikacích náročných na diskovou kapacitu jako např. zpracování HD videa - pevný disk Seagate Barracuda XT pojme až 45 hodin HD videa (v kódování DVCPRO).

Tichý provoz (28 dB v klidu a 32 dB při provozu) pak umožňuje bezproblémové použití i jako osobní datové úložiště s bohatou rezervou úložné kapacity do budoucna.

K pevným disků Seagate Barracuda XT jsou již tradičně dodávány diskové utility Seagate SeaTools pro optimalizaci výkonu harddisku i další nastavení.

Specifikace
Modelové označení ST32000641AS
Rozhraní SATA 6 Gb/s
Disková cache 64 MB
Kapacita 2 TB (2 000 000 000 000 B)
Průměrná plošná hustota záznamu 347 Gb/in2
LBA (počet sektorů) 3 907 029 168
Velikost sektoru 512 B
Počet diskových ploten 4
Počet čtecích / záznamových hlav 8
Fyzikální vlastnosti
Rozměry (výška x šířka x délka) 26,1 x 101,6 x 147 mm
Hmotnost 700 g
Výkon
Rychlost otáčení 7200 RPM
Maximální přenosová rychlost rozhraní 600 MB/s
Maximální stálá přenosová rychlost 138 MB/s
Průměrná latence 4,16 ms
Průměrná doba vystavení - čtení 8,5 ms
Průměrná doba vystavení - zápis 9,5 ms
Spolehlivost
Střední doba mezi chybami 750 000 hod.
Životnost 300 000 zapnutí
Roční míra výpadku 0,34 %
Výskyt neopravitelných chyb 1 v 1014
Záruka 5 let
Spotřeba energie
Odběr při startu 2,8 A (+/- 10 %)
Průměrný příkon při vystavení 7,3 W
Průměrný provozní příkon 9,23 W
Průměrný příkon v klidu 6,39 W
Teplotní podmínky
Provozní teplota 5 až 60 °C
Skladovací teplota -40 až 70 °C
Maximální povolený výkyv teploty - pracovní 20 °C / hod.
Maximální povolený výkyv teploty - v klidu 30 °C / hod.
Povolené přetížení (náraz)
Nejvyšší povolené provozní přetížení 63 G ve 2 ms
Nejvyšší povolené přetížení v klidovém stavu 300 G v 1 ms
Hlučnost
Provozní hlučnost 32 dB
Hlučnost v klidu 28 dB

Zdroj i další informace o nových pevných discích Seagate naleznete na stránkách výrobce: Seagate Barracuda XT.

Společnost DATARECOVERY, s.r.o., založená jejím současným jednatelem a ředitelem panem Vojtěchem Kavanem, se specializuje výhradně na analýzu, zpracování, záchranu a obnovu dat z digitálních paměťových médií - pevných disků (harddisků, HDD), diskových polí RAID, USB Flash disků, SSD disků atd.) a má i bohaté zkušenosti s úspěšnou obnovou a záchranou dat z pevných disků Seagate. Její historie se píše od roku 1990 a v současnosti nabízí bez nadsázky nejširší portfolio podporovaných typů médií, operačních a souborových systémů. Vlastní síť unikátních a komplexně vybavených specializovaných laboratoří pro záchranu dat, jedinou svého druhu ve střední Evropě. Vojtěch Kavan, jednatel DATARECOVERY, s.r.o.

Hledej
Kontakt První pomoc
© Vojtěch Kavan, jednatel společnosti DATARECOVERY, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
» Děkujeme za perfektní služby. Mohu potvrdit, že odvádíte vynikající práci. « D. Sanford, SSM, Western Digital
» [100%] výsledek záchrany dat, kterou jiní nebyli schopni provést... « R. Rahumägi, CTO, Quelle
Záchrana dat na splátky Divadlo DISK FlashRecovery: obnova dat (záchrana dat) z USB Flash, SSD, paměťových karet Zachraňujeme nejen data: Botanická zahrada - Wolémie
Záchrana dat, obnova dat - DATARECOVERY, s.r.o. - Česky Data recovery, data rescue - DATARECOVERY, s.r.o. - English Daten Rettung, Daten Wiederherstellung - DATARECOVERY, s.r.o. - Deutsch Восстановление данных, спасение информации - DATARECOVERY, s.r.o. - Pусский Récupération de données - DATARECOVERY, s.r.o. - Français Recuperación de datos - DATARECOVERY, s.r.o. - Español Recupero Dati - DATARECOVERY, s.r.o. - Italiano Záchrana dát, obnova dát - DATARECOVERY, s.r.o. - Slovensky Odzyskiwanie danych - DATARECOVERY, s.r.o. - Polski